Обрати сторінку

Історія заводу

Історія заводу тісно пов’язана з історією створення індустріального комплексу на берегах Дніпра, коли будівництво металургійних гігантів, а також інших підприємств енергетики та машинобудування було неможливим без використання вантажопідйомної техніки.

У радянські часи – це провідний завод з виготовлення вантажопідйомної техніки для всіх будівництв Радянського Союзу та далекого зарубіжжя, гідро, теплових та атомних електростанцій. Щорічно завод випускав близько 250 – 300 кранів різної вантажопідйомності та тисячі тонн складних металоконструкцій.

1928 рік – спільним рішенням Запорізького місквиконкома та Дніпрострою створюються Центральні механічні майстерні (ЦММ) – прообраз механічного заводу. Спочатку ці майстерні були не дуже схожими на завод – довгі, пристосовані під виробнічі приміщення бараки. Першими керівниками ЦММ були П.Ю. Бромеріус, Л.Л. Копп, а з 1929 року П.М. Лепіхов. З його приходу починаєтся стрімкий розвиток майстерень. Впроваджуються чавуноливарний та ковальський цехи.
1930 рік – у ЦММ відремонтовано 30 паровозів, 11 потужних кранів, 9 екскаваторів, вироблено 1250 тонн металевої арматури.
1937 рік – ЦММ офіційно переіменовано у механічний завод.
1941 рік – підприємство евакуйовано в Ростов-на-Дону та переведено на виробноцтвовійскової продукції – мін та шасі для літаків.

1944 рік – повернення в Запоріжжя та відновлення заводу. Ці важкі роки випали на долю директра Т.Є. Боргенко. Під його керівництвом була побудована киснева станція, що постачала кисень не тільки для механічного заводу але і для Дніпрострою.
1951 рік – розпочинає роботу цех металоконструкцій..
1953 рік -початок серійного виробництва мостових кранів.
1954 рік – завершеня реконструкції чавуноливарного та створення нового сталеливарного цехів.
1956 рік – завод отримав нову назву – “Дніпровський механічний завод”, став спеціалізованим кранобудівельним підприємством, яке підпорядковувалось Міністерству енергетики та електрифікації СРСР.

1977 рік – завод отримав назву “Запорізький енергомеханічний завод”.
1989 рік – “Запорізький енергомеханічний завод” переведено на нову форму господарських відносин – оренду, встановлено новий порядок – вибори першого верівника.
1995 рік – завод стає закритим акціонерним товариством.
1999 рік – отримує сучасну назву та змінює форму властності, але не сферу діяльност.

Share This